Home Գյումրի Սպորտ

ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՍՊՈՐՏ

ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆԻ ԵՆԹԱԿԱՅՈՒԹՅԱՆ ՏԱԿ ԳՏՆՎՈՂ ՄԱՐԶԱԴՊՈՐՑՆԵՐԸ

Հ/Հ

Մարզադպրոցների անվանումը

Հասցե 

Հեռ. 

1

«Գյումրու մարմնամարզիկ» ՓԲԸ 

Լալայան 1 ա 

2

«Պարերի և սպորտային պարերի» մարզադպրոց  

Թիվ 30 դպրոց 

3

«Աթլետիկայի» մարզադպրոց 

Օզանյան 6 

4

Թենիսի սեղանի մարզադպրոց  

Տիմիրյազևի 28 ա 

3-49-09 

5

Հրաձգության մարզադպրոց 

Հանեսօղլյան 2 ա 

6

Ազատ ոճի ըմբշամարտի մարզադպրոց  

Աբովյան 258 ա 

5-51-58 

7

Հունա-հռոմեական ըմբշամարտի մարզադպրոց  

Երևանյան խճ. 91 ա 

4-28-64 

8

Սամբո-ձյուդոյի մարզադպրոց 

Երևանյան խճ. 2 

4-28-77 

9

Ծանրամարտի մարզադպրոց  

Իսահակյան 6 

3-39-38 

10

Համալիր մարզադպրոց (լող) 

Ներսես Շնորհալի 8/1 

3-03-94 

11

Բռնցքամարտի մարզադպրոց 

Վ.Սարգսյան22 Փանյան 1 

3-12-15 

12

Արամ Սարգսյանի անվան
«Համալիր» մարզադպրոց  

Տիմիրյազևի 27ա 

3-62-49 

13

Շախմատi մարզադպրոց 

Սայաթ- Նովա 4 

5-28-63 

14

Տ.Պետրոսյանի անվան
Շախմատի մարզադպրոց  

58թաղ. Թիվ. 41 դպրոց 

6-66-32 

15

«Համալիր 2» մարզադպրոց 

Խրիմյան Հայրիկ 1 

ՕԼԻՄՊԻԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆՆԵՐ 

1. Վարդանյան Յուրի ծանրամարտի 1980թ. օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, աշխարհի և եվրոպայի բազմակի չեմպիոն, աշխարհի 43 ռեկորդների հեղինակ, սպորտի վաստակավոր վարպետ: 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ. մ. (վաստակավոր մարզիչ) Վարդանյան Սերգեյ  

2. Ջուլֆալակյան Լևոն - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի 1988 թ. օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, աշխարհի 1986 թ. չեմպիոն, սպորտի վաստակավոր վարպետ: 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ. մ. Սարգսյան Արամ  

3. Իսկանդարյան Մնացական - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի 1992 թ. օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, սպորտի վաստակավոր վարպետ 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ. մ. - Մովսիսյան Կորյուն  

4. Միլիտոսյան Իսրայել- ծանրամարտի 1988 թ.՝ 2-րդ տեղ,1992 թ.՝ չեմպիոն, 1996 թ.՝ 5-րդ տեղ, աշխարհի ու Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն, աշխարհի 2 ռեկորդների հեղինակ,  սպորտի վաստակավոր վարպետ: 

մարզիչ ԽՍՀՄ վ. մ. - Միլիտոսյան Վարդան  

ՕԼԻՄՊԻԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԻ ՄՐՑԱՆԱԿՆԵՐ 

1. Միլիտոսյան Վարդան ծանրամարտի 1976 թ. Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնությունների բազմակի մրցանակակիր, սպորտի վաստակավոր վարպեր, ԽՍՀՄ վ.մ 

մարզիչ ԽՍՀՄ վ. մ. - Ֆարաջյան Հակոբ  

. 

2. Մարտիրոսյան Տիգրան Գևորգի - ծանրամարտի 2008 թ. օլիմպիական խաղերի 3-րդ. մրցանակակիր, 2010 թ. աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն, Մ.Կ.Ս.Վ.(միջազգային կարգի սպորտի վարպետ) 

մարզիչ ՀՀ վ.մ. - Մխիթարյան Աշոտ 

3. Մարտիրոսյան Տիգրան Վարդանի - ծանրամարտի 2008 թ. օլիմպիական խաղերի 3-րդ. մրցանակակիր, աշխարհի առաջնության բազմակի մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն, բազմակի մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ.: 

մարզիչ ՀՀ վ. մ. - Բիչախչյան Վահան 

4. Դավթյան Գևորգ - ծանրամարտի 2008 թ. Օլիմպիական խաղերի 3-րդ. մրցանակակիր, աշխարհի առաջնության մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն և բազմակի մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ ՀՀ վ. մ. - Բիչախչյան Վահան  

5. Ջուլֆալակյան Արսեն - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի 2012 թ. Օլիմպիական խաղերի 2-րդ մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն (2009) և բրոնզե մեդալակիր (2012), աշխարհի արծաթե (2010) և բրոնզե (2011) մեդալակիր, Մ.Կ.Ս.Վ.

6. Ալեքսանյան Արթուր - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի 2012 թ. Օլիմպիական խաղերի 3-րդ մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն (2012), Մ.Կ.Ս.Վ. 



 

ԱՇԽԱՐՀԻ ՉԵՄՊԻՈՆՆԵՐ

1. Մանուկյան Աղասի -  հունա-հռոմեական ըմբշամարտի1993 թ. աշխարհի չեմպիոն, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչը - ԽՍՀՄ վ. մ. Սարգսյան Արամ 

2. Թութխալյան Գուրգեն - սամբոյի աշխարհի քառակի չեմպիոն՝ 1988-91 թթ., Եվրոպայի չեմպիոն, Մ.Կ.Ս.Վ.

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ. մ. Սևոյան Գուրգեն 

3. Գրիգորյան Երվանդ - սամբոյի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն -1997, 1999 Եվրոպայի չեմպիոն, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ.Աղաբաբյան Ռոբերտ

4. Ավդալյան Նազիկ - ծանրամարտի 2009 թ. աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի չեմպիոն ու մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ներսիսյան Արտաշես 

5. Գյոլեցյան Արտակ - ֆուլ-կոնտակտ կարատեի աշխարհի կրկանակի չեմպիոն՝ 1998-99թթ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Կարապետյան 

6. Ղալաչյան Սուրեն - քիքբոքսինգի աշխարհի չեմպիոն 1997 թ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ.Կարապետյան  

ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՄՐՑԱՆԱԿՆԵՐ

1. Էմիյան Ռոբերտ աթլետիկայի 1986-1987թթ. աշխարհի առաջնության 2-րդ մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն և ռեկորդակիր, սպորտի վաստակավոր վարպետ 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ.Կարապետյան Մկրտիչ 

2. Ջուհարյան Վահան - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդների և պատանիների չեմպիոն, Եվրոպայի 2004թ. չեմպիոն, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ռուբեն Գրիգորյան  

3. Մանուկյան Միշա - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի պատանիների առաջնության 1-ին տեղ, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ. Սարգսյան Արամ  

4. Բարսեղյան Հովհաննես - ծանրամարտի աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ներսիսյան Արտաշես 

5. Ամրեյան Հովհաննես - ծանրամարտ աշխարհի և Եվրոպայի մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Բիչախչան Վահան 

6. Օհանյան Բագրատ բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդների չեմպիոն, Եվրոպայի պատանիների չեմպիոն, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Դավթյան Վարուժան 

7. Մեքինյան Սուրեն - սամբոյի աշխարհի առաջնության 2-րդ մրցանակակիր, աշխարհի գավաթի հաղթող, աշխարհի և Եվրոպայի պատանիների հաղթող, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Խաչատրյան Հրաչիկ 

8. Կարապետյան Ալեքսան - ծանրամարտ աշխարհի առաջնության 1-ի տեղ՝  պոկում վարժություն, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Մխիթարյան Աշոտ . 

9. Վարդանյան Արմեն - կարատեի աշխարհի չեմպիոն  

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Կարապետյան Հրայր 

10. Չախոյան Սերգո - ծանրամարտի աշխարհի առաջնության 2-րդ տեղ՝ պոկում վարժություն 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Բիչախչայան Վահան

11. Ապիկյան Մանվել - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի պատանիների 1-ին տեղ (1980), աշխարհի գավաթ 1-ին տեղ (1983), միջազգային կարգի սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ.Կարապետյան Յուրա  

12. Մարտիրոսյան Կորյուն հունա-հռոմեական ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի 1-ին մրցանակակիր,1983թ. աշխարհի երիտասարդների չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ: 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գալստյան Վրույր  

13. Եղիկյան Պետրոս ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդների 2-րդ մրցանակակիր, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ջեյրանյան Երվանդ 

14. Դավթյան Հովհաննես - սամբոյի աշխարհի պատանիների և երիտասարդների բազմակի հաղթող և մրցանակակիր, ձյուդոյի աշխարհի գավաթի 2-րդ մրցանակակիր,աշխարհի ձյուդոյի մեծ սաղավարդիհաղթող, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Սիմոնյան Կարեն 

15. Ռուբենյան Հարություն - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի պատանիների 1-ին տեղ, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ. Սարգսյան Արամ

16. Գրիգորյան Ռուբեն - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի 1983 թ. աշխարհի պատանիների 1-ին տեղ, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ. Սարգսյան Արամ 

17. Ալեքսանյան Յուրա –սամբոյի աշխարհի երիտասարդների 1-ին տեղ, գավաթակիր,բազմակի մրցանակակիր, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Խաչատրյան Հրաչիկ 

18. Խաչատրյան Արա - ծանրամարտի աշխարհի 2010թ. ոսկե մեդալ պոկում վարժություն, աշխարհի և Եվրոպայի բազմակիմրցանակակիր, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Մխիթարյան Աշոտ 

19. Մալխասյան Հովհաննես - սամբո-ձյուդոյի աշխարհի և Եվրոպայի երիտասարդների չեմպիոն և մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ. Սևոյան Գուրգեն 

20. Վարդանյան Վահան - սամբո - ձյուդոյի աշխարհի և Եվրոպայի բազմակի մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ. 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ. Սևոյան Գուրգեն 

21. Ջուլֆալակյան Արսեն -հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի 2-րդ տեղ և բազմակի մրցանակակիր, Մ.Կ.Ս.Վ.

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գասպարյան Արամ

22. Գալստյան Սերգեյ - սամբոյի աշխարհի պատանիների 1-ին տեղ 2001թ. սպորտի վարպետ: 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ավետիսյան Հայկ  

23. Մաթևոսյան Էդուարդ - սամբոյի աշխարհի պատանիների 2-րդ տեղ, սպորտի վարպետ  

մարզիչ -ԽՍՀՄ վ.մ. Սևոյան Գուրգեն 

24. Վարդանյան Արթուր - սամբոյի աշխարհի առաջնության 3-րդ տեղ Եվրոպայի պատանիների 1 տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ -ԽՍՀՄ վ.մ. Սևոյան Գուրգեն 

25. Մինասյան Արտավազդ սամբոյի պատանիների աշխարհի առաջնություն 2-րդ. տեղ,Եվրոպայի առաջնություն 3-րդ տեղ., սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ավետիսյան Հայկ 

26. Գևորգյան Գարիկ - սամբոյի աշխարհի պատանիների առաջնություն 3-րդ. տեղ սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Սիմոնյան Կարեն 

27. Տոնոյան Համբարձում ձյուդոյի համաշխարհային ուսանողական խաղեր 2-տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Սիմոնյան Կարեն

28. Շավիղ Գևորգյան - հունա-հռոմեակամ ըմբշամարտի աշխարհի գավաթ 3-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գևորգան Անդրանիկ 

29. Մելիքյան Խոսրով -հունա-հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի գավաթ 3-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Առաքելյան Արմեն 

30. Միքայելյան Ալեքսան –հունա -հռոմեական ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնություն 3-րդ տեղ, Եվրոպայի առաջնության 3-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Կարապետյան Յուրա  

31. Ալեքսանյան Արթուր - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի 2009թ. աշխարհի և 2009թ. Եվրոպայի 3-րդ. երիտասարդների առաջնություն, աշխարհիերիտասարդական առաջնություն չեմպիոն 2010թ., Եվրոպայի երիտասարդականառաջնություն 2-րդ տեղ 2010թ. Մ.Կ.Ս.Վ. 2011թ.Եվրոպայի մեծահասակների 2-րդ տեղ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ալեքսանյան Գևորգ 

32. Մխիթարյան Գրիգոր սամբոյի աշխարհի պատանիների չեմպիոն սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ավետիսյան Հայկ 

33. Մայիլյան Գոռ սամբոյի աշխարհի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գրիգորյան Էդուարդ 

ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆՆԵՐ ԵՎ ՄՐՑԱՆԱԿԱԿԻՐՆԵՐ 

1. Ղազարյան Մեխակ –բռցքամարտի 1987թ. Եվրոպայի չեմպիոն, բարի կամքի խաղերի չեմպիոն, 

մարզիչ - Ղազարյան Սարգիս 

2. Քյափանակցյան Խաչատուր - ծանրամարտի 1993թ. Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի ռեկորդակիր, Մ.Կ.Ս.Վ.: 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Բիչախչյան Վահան 

3. Դալուզյան Մելինե ծանրամարտի 2006 թ. Եվրոպայի չեմպիոն և բազմակի մրցանակակիր Մ.Կ.Ս.Վ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ.Ներսիսյան Արտաշես 

4. Գրիգորյան Արամ - ուշու- սանդայի Եվրոպայի առաջնություն 2-րդ տեղ 

մարզիչ - Կարապետյան Հրայր 

5. Խաչատրյան Դավիթ - սամբոյի Եվրոպայի առաջնություն 3-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ԽՍՀՄ վ.մ. Սևոյան Գուրգեն 

6. Ջանոյան Մելիք աթլետիկայի Եվրոպայի գավաթ 2-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - Ջանոյան Սիրեկան 

7. Կարապետյան Թեհմինա - ծանրամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 3-րդ տեղ սպորտի վարպետ 

մարզիչ - Կարապետյան Գագիկ 

8. Վարդազարյան Փայլակ - ձյուդո Եվրոպայի առաջնության 3-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Սիմոնյան Կարեն 

9. Վարդանյան Արթուր - սամբոյի Եվրոպայի երիտասարդների չեմպիոն Մ.Կ.Ս.Վ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Մարտիրոսյան Ազատ 

10. Գևորգյան Արտյոմ - սամբոյի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 2-րդ տեղ սպորտի վարպետ 

մարզիչ - Սիմոնյան Կարեն 

11. Պետրոսյան Քրիստինե – ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնության 3-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Կարապետյան Գագիկ 

12. Սարգսյան Կարապետ -  հունա-հռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնության 2-րդ տեղ, սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գևորգյան Անդրանիկ 

13. Ջուլֆալակյան Արամ - հունա-հռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանիների 2-րդ. տեղ., սպորտի վարպետ 

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գասպարյան Արամ 

14. Գովելյան Աննա - ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում պոկում վարժություն 2-րդ.տեղ, սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ներսիսյան Արտաշես 

15. Խնձրձյան Գրետա -  Եվրոպայի պարա. օլիմպիական ծանրամարտի պոկում՝ 2-տեղ 

մարզիչ - Փիլոսյան Հակոբ

16. Պապիկյան Հմայակ - սամբոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության 3-րդ տեղ,  սպորտի վարպետ

մարզիչ – Ռ. Սերոբյան

17. Բաղդասարյան Արտյոմձյուդոյի Եվրոպայի գավաթի 1-ին տեղ, սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Սիմոնյան Կարեն

18. Տոնոյան Ջոնիկ – բռնցքամարտի աշխարհի առաջնություն պատանիներ 2-րդ տեղ (2008), Եվրոպայի պատանիներ 3-րդ տեղ (2007), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Բաղդասարյան Գարիկ

19. Բաղդասարյան Արտյոմ - ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնության երիտասարդների 2-րդ տեղ. (2006),. սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Սիմոնյան Կարեն

20. Մելիքյան Աղվան - ծանրամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնություն 3-րդ տեղ. (2007)

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Մխիթարյան Աշոտ

21. Բաչկով Հովհաննես - բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ (2007), սպորտի վարպետ

մարզիչ - Մկրտչյան Ռադիկ

22. Ջանոյան Կարեն –սամբոյի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ (2007), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Հարությունյան Վաչագան

23. Սարգսյան Վահե բռնցքամարտի Եվրոպայի դեռահասների 2-րդտեղ (2007), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Հարությունյան Վաչագան

24. Ղարիբյան Հրաչ - ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 2-րդ տեղ (2009), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ներսիսյան Արտաշես

25. Մելիքյան Ռաֆֆի ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 2-րդ տեղ (2009), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Բիչախչյան Վահան

26. Միլիտոնյան Սամսոն - սամբոյի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ (2009) սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ավետիսյան Հայկ

27. Պետրոսյան Քրիստինե -ծանրամարտ Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ (2009), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ներսիսյան Արտաշես

28. Գրիգորյան Գագիկ - ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 2-րդ տեղ (2007) սպորտի վարպետ

մարզիչ - Գրիգորյան Միհրան

29. Հակոբյան Հայկ ծանրամարտի Եվրոպայի մինչև 23 տարեկան 1-ին տեղ, սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Ներսիսյան Արտակ

30. Մինասյան Գոռ ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 2-րդ տեղ (2010), պատանիների օլիմպիական խաղեր 2-րդ տեղ.(2010). սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Փիլոսյան Հակոբ

31. Չալյան Կարապետ -  հունա-հռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ (2010),  սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Պետրոսյան Արթուր

32. Բարսեղյան Գոռ - ազատ-ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ (2010), սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Գյոլեցյան Գոռ

33. Բակմազյան Արմենակ - ուշու-սանդայի Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ,  սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Կարապետյան Հրայր

34. Գյուլնազարյան Լևոն - ուշու-սանդա, Եվրոպայի պատանիների առաջնություն 3-րդ տեղ. սպորտի վարպետ

մարզիչ - ՀՀ վ.մ. Կարապետյան Հրայր: