Home Գյումրի համայնք Համայնքային ենթակայության տակ գտնվող կառույցները
Տպել

 

Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի  Գյումրու  քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող կառույցները

 

ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌ
Հ/Հ  Կառույցի անվանումը Տնօրեն Հասցե Հեռ. աշխ./բջջ.
1 «Ն.Տիգրանյանի անվ.Արվեստի դպրոց» ՀՈԱԿ Աշոտ Մկրտչյան  Աբովյան 260 5-95-64
2 «Ա. Տիգրանյանի անվան թիվ 3 երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ Հովհաննես Թաթարյան Սևյան 1 փակ. թիվ 1  5-41-32
3 «Ա.Բրուտյանի անվ.թիվ 4 երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ Խորեն Վարդանյան Շչերբինայի 3ա  3-09-16
4 «Շերամի անվ. թիվ 5 երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ Գագիկ Մալխասյան Ռուսթա վելու 3 5-27-65
5 «Ա. Շիշյանի անվան թիվ 6 երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ Հարություն Ասատրյան Նիզամու 2 4-05-46
6 «Խ. Ավետիսյանի անվան թիվ 7 երաժշտական դպրոց» ՀՈԱԿ Վաչիկ Սանոյան Լիսինյան 12 4-28-30
7 «Ա.Դ Մերկուրովի անվ. նկարչական դպրոց» ՀՈԱԿ Ժակլինա Սարգսյան Ջիվանու 91 5-39-12
8 «Պպարարվեստի դպրոց» ՀՈԱԿ Սամվել Գասպարյան  Խ.Հայրիկ 46ա 5-51-05
9 «Ստ.Ալիխանյանի անվ.տիկնիկային թատրոն» ՀՈԱԿ Լևոն Բաղդասարյան  Աբովյան 131 4-82-08
10 «Պիոներ պալատ » ՀՈԱԿ Թամարա Հայրապետյան Ալեք Մանուկյան 6ա 5-47-34
11 «Անի» փողային նվագախումբ ՀՈԱԿ Գառնիկ Մեժլումյան Մ.Մկրտչյան 49 (տեքս. ակումբ)  094-40-18-14
12 «Մ.Արմենի անվ.Կենտրոնական գրադարան» ՀՈԱԿ Քրիստինա Սահակյան Ս.Համբար ձումյան 35 5-97-05
13 «Մ.և Ե.Ասլամազյան քույրեր պատկերասրահ» ՀՈԱԿ Վահագ Ղուկասյան Աբովյան 242 4-82-05
14 «Մ.Մկրտչյանի թանգարան» ՀՈԱԿ Շողիկ Մելքոնյան Ռուսթա վելու 30 4-82-05
15 «Ավ.Իսահակյանի հուշատուն-թանգարան» ՀՈԱԿ Կարինե Վիրաբյան Վարպետաց 91 5-72-91
16 «Հովհ.Շիրազի հուշատուն-թանգարան» ՀՈԱԿ Արա Պապանյան Վարպետաց 101 5-51-42
17 «Կումայրի արգելոց-թանգարան» ՀՈԱԿ Ստեփան Տեր-Մարգարյան Վարդանանց հր.1  093- 96-61-18
 18  Գյումրու զբոսայգիներ և պուրակներ ՀՈԱԿ  Հովսեփ Ավետիսյան  Վարդանանց հր.1
 19 «Երիտասարդական պալատ» ՀՈԱԿ  Լիլիթ Մակարյան Աբովյան 33/1  093 722 660
ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌ
20 «Ժպիտ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Արևհատ Սահակյան Շչերբինայի 8 3-12-55 
21 «Լուս աստղիկ » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Լիլիթ Ավետիսյան Դեմիրճյան 25 3-08-26   
22 «Լիլիթ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Սուսաննա Ձվակերյան Վ.Սարգսյան 20  077-03-00-11
23 «Լիանա» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Սեդա Դարբինյան Շիրակացի 127  094-50-40-73
24 «Կարմիր գլխարկ » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Շուշանիկ Ստեփանյան  Ավստր.թաղՖ.Վերֆելի 3  093-39-39-40
25 «Հենզել և Գրետել » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Կարինե Մելիքյան  Խ.Հայրիկի 1  094-16-20-07
26 «Սուրբ Մարիամ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Աշխեն Գևորգյան Շահումյան 296  094-19-69-00
27 «Ձյունիկ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Անահիտ Դեմիրճյան Անի թաղ.3փ. , 5ա շ., 6-67-42
28 «Երազանք» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Ժենյա Եղոյան  Մսի կոմբ.1 4-19-22
29 «Զանգակ » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Սիրանուշ Մելքոնյան Ավտոկայան   041-00-01-40
30 «Ծիածան » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Արմինե Մուրադյան Ղուկասյան 45 4-02-43
31 «Լապտերիկ » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Աննա Գաբոյան Թամանյան 15 3-53-07  
32 «Թոռնիկ Մանուշակ » մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Գոհար Սահակյան Ս.Մատնիշյան 117 5-18-52
33 «Արձագանք » նախակրթարան ՀՈԱԿ Ջուլետա Ավետիսյան  Խաչատրյան 3 5-71-28 5-05- 30
34 «Արևիկ » նախակրթարան ՀՈԱԿ Գայանե Մանուկյան  Լազոյի 1 4-19-44  5-17-31
35 «Արարատ » կրթահամալիր ՀՈԱԿ Քրիստինե Գաբրիելյան Կամոյի 5 4-36-28 6-58-53
36 «Գոհար» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Սյուզաննա Հարությունյան Սևյան 16  077-22-29-09
37 «Փարոս» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Արմինե Կարապետ յան  Մնջոյան 204 3-63-72
38 «Անի-պարտեզ» նախակրթարան ՀՈԱԿ Արփենիկ Արաքչյան Չարենցի 18 6-41-58
39 «Գյումրու-Մանկիկ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ  Ռիտա Մելքոնյան  Գորկու 100 5-45-82
40 «Էյլիթիյա» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Լիլիթ Համբարձումյան  Եգծ.Գարեգ Ա-ի 4 6-95-05 6-24--96
41 «Հուսո Առագաստ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Կարինե Մարկոսյան Ա.Խաչատրյան 26 6-17-39 
42 «Նանուլիկ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Մերի Սողոյան Կոշտոյան 5 3-02-50
43 «Անուլիկ» մանկապարտեզ ՀՈԱԿ Մարիաննա Ղարաքեշիշյան Ջիվանու 141 4-48-71
 
ՍՊՈՐՏԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌ 
44 «Մարմնամարզական մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Խաչիկ  Երանոսյան Շահումյան 214/5  094-50-50-31
45 «Պարի և սպորտային պարերի մասնագիտացված մանկապատանեկան դպրոց» ՀՈԱԿ Մարիաննա Մամյան թիվ 30 դպրոց   094-94-98-98
46 «Աթլետիկայի մանկապատանեկան մարզադպրոց » ՀՈԱԿ Հովհաննես Ստեփանյան  Օզանյան 6  094-52-11-44
47 «Ալ. Հակոբյանի անվան թենիսի սեղանի մանկապատանեկան թենիսի մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Գևորգ Սուվարյան  Տիմիրյազևի 2/5 3-49-09
48 «Հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Համլետ Մկրտչյան  Հանեսօղլ յան 2ա  093-07-09-14
49 «Ազատ ոճի ըմբշամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Աշոտ Խաչատրյան Աբովյան 258/1 5-51-58
50 «Արթուր Ալեքսանյանի անվան հունա-հռոմեական ըմբշամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Գևորգ Ալեքսանյան Երևանյան խճ.91ա 4-28-64  
51 «Սամբո-ձյուդոյի  մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Սուրեն Մեքինյան Երևանյան խճ.133/2 4-28-77 
52 «Յու.Վարդանյանի անվ. ծանրամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց » ՀՈԱԿ Գևորգ Դավթյան Իսահակյան 6 3-39-38
53 «Ջրային մարզաձևերի մանկապատանեկան  մարզադպրոց» Վարազդատ Ոսկանյան Ն.Շնորհալի 8/1 3-03-94   3-03-96
54 «Բռնքամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Հրաչ Հարությունյան Վ.Սարգսյան 54, Փանյան 1/2 3-12-15
55 «Ա.Սարգսյանի անվ. Համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Արման Տիրայան  Տիմիրյազևի 27/2 3-62-49
56 «Շախմատի մանկապատանեկան մարզադպրոց » ՀՈԱԿ  Հասմիկ Խալիկյան Սայաթ-Նովա 4 5-28-63
57 «Տ.Պետրոսյանի անվ.Շախմատի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ Աշոտ Գրիգորյան  58 թաղ.թիվ 41 դպրոց 6-66-32/093-18-91-15
58 «Համալիր մանկապատանեկան մարզադպրոց » ՀՈԱԿ Ալեքսանդր Կիրակոսյան Թբիլիսյան խճ.1 թաղ.57  093-18-81-38
         
ՓԱԿ ԲԱԺՆԵՏԻՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
59 «Գյումրու բնակարանների սպասարկում » ՓԲԸ Հովիկ Հակոբյան Կ.Դեմիրճ յան 6ա  0312 3- 35-52 
60 «Տիմ-Շին » ՓԲԸ Աշոտ Նահապետյան Շիրակացի 68  098 18 68 38
61 «Արտ-նախագիծ » ՓԲԸ Սամվել Խաչատրյան Վարդա նանց 1  098 50 49 36
62 «Բարեկարգ քաղաք »ՓԲԸ Էդիկ Կարապետ յան  Խ.Հայրիկ 38  098 31 37 37
63 «Հավերժ հիշատակ » ՓԲԸ Կոստիկ Ավետիսյան Շահինյան 8  0312 5 21 94


Հ/Հ

ՄԱՆԿԱՊԱՐՏԵԶ  /ՀՈԱԿ/

ՏՆՕՐԵՆ

ՀԵՌԱԽՈՍ

ՀԱՍՑԵ

1.

<<ԼԱՊՏԵՐԻԿ>>

ԳԱԲՈՅԱՆ

ԱՆՆԱ

3-53-07

077/620143

ԹԱՄԱՆՅԱՆ 15

2.

<<ԾԻԱԾԱՆ>>

ՄՈՒՐԱԴՅԱՆ

ԱՐՄԻՆԵ

4-02-43

093/325997

ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ 169/6

3.

<<ԹՈՌՆԻԿ   ՄԱՆՈՒՇԱԿ>>                                            

ՍԱՀԱԿՅԱՆ

ԳՈՀԱՐ

5-18-52

094/777080

Ս.ՄԱՏՆԻՇՅԱՆ 117

4.

<<ԺՊԻՏ>>

ՍԱՀԱԿՅԱՆ ԱՐԵՎԻԿ

3-12-55

094/440816

ՇՉԵՐԲԻՆԱՅԻ 8

5.

<<ԼՈՒՍԱՍՏՂԻԿ>>

ԱՎԵՏԻՍՅԱՆ ԼԻԼԻԹ

3-08-26

098/980052

ԴԵՄԻՐՃՅԱՆ 25

6.

<<ԱՐՁԱԳԱՆՔ>>

ԱՎԵՏԻՍՅԱՆ

ՋՈՒԼԻԱ

5-71-28

098/050830

ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ 3

7.

<<ԼԻԼԻԹ>>

ՁՎԱԿԵՐՅԱՆ

ՍՈՒՍԱՆՆԱ

077/030011

Վ. ՍԱՐԳՍՅԱՆ 20

8.

<<ՆԱՆՈՒԼԻԿ>>

ՍՈՂՈՅԱՆ

 ՄԵՐԻ

3-02-50

098/382828

ԿՈՇՏՈՅԱՆ 5

9.

<<ԼԻԱՆԱ>>

ԴԱՐԲԻՆՅԱՆ

ՍԵԴԱ

094/504073

ՇԻՐԱԿԱՑԻ 127

10.

<<ԱՐԵՎԻԿ>>

ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ

ԳԱՅԱՆԵ

4-19-44

098/377558

ԼԱԶՈՅԻ 1

11.

<<ԱՐԱՐԱՏ>>

ԳԱԲՐԻԵԼՅԱՆ

ՔՐԻՍՏԻՆԵ

4-36-28

094/823030

ԿԱՄՈՅԻ 5

12.

<<ԳՈՀԱՐ>>

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ

ՍՅՈՒԶԱՆՆԱ

077/222909

ՂԱՆԴԻԼՅԱՆ 14

13.

<<ՓԱՐՈՍ>>

ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆ

ԱՐՄԻՆԵ

3-63-72

094/427788

ՄՆՋՈՅԱՆ 204

14.

<<ԱՆԻ ՊԱՐՏԵԶ>>

ԱՐԱՔՉՅԱՆ

ԱՐՓԵՆԻԿ

6-41-58

077/414578

ՉԱՐԵՆՑԻ 5

15.

<<ԿԱՐՄԻՐ   ԳԼԽԱՐԿ>>

ՍՏԵՓԱՆՅԱՆ

ՇՈՒՇԱՆԻԿ

093/393940

ԱՎՍՏՐԻԱԿԱՆ ԹԱՂ.

Ֆ.ՎԵՐՖԵԼ 3

16.

<<ՀԵՆԶԵԼ ԵՎ ԳՐԵՏԵԼ>>

ՄԵԼԻՔՅԱՆ

ԿԱՐԻՆԵ

094/162007

ԽՐ. ՀԱՅՐԻԿ  1

17.

<<ՍՈՒՐԲ ՄԱՐԻԱՄ>>

ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ

ԱՇԽԵՆ

094/196900

ՇԱՀՈՒՄՅԱՆ 296

18.

<<ԳՅՈՒՄՐՈՒ ՄԱՆԿԻԿ>>

ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ

ՌԻՏԱ

5-45-82

098/377440

ԳՈՐԿՈՒ 100

19.

<<ԷՅԼԻԹԻԱ>>

ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆ

ԼԻԼԻԹ

6-95-05

077/074040

ԳԱՐԵԳԻՆ Ա-Ի 4

20.

<<ՁՅՈՒՆԻԿ>>

ԴԵՄԻՐՃՅԱՆ

ԱՆԱՀԻՏ

6-67-42

055/205005

ԱՆԻ ԹԱՂ. 3Փ. 5Ա ՇԵՆՔ

21.

<<ՀՈՒՍՈ  ԱՌԱԳԱՍՏ>>

ՄԱՐԿՈՍՅԱՆ

ԿԱՐԻՆԵ

6-17-39

094/823556

Ա. ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ 26

22.

<<ԵՐԱԶԱՆՔ>>

ԵՂՈՅԱՆ

ԺԵՆՅԱ

4-19-22

077/925137

ԼԻՍԻՆՅԱՆ 17

23.

<<ԱՆՈՒԼԻԿ>>

ՂԱՐԱՔԵՇԻՇՅԱՆ

ՄԱՐԻԱՆՆԱ

4-86-71

094/417889

ՋԻՎԱՆՈՒ 144

24.

<<ԶԱՆԳԱԿ>>

ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ

ՍԻՐԱՆՈՒՇ

041/000140

098/901750

ՇԱՀՈՒՄՅԱՆ 214/12